XV Regaty o puchar Gubernatora Dystryktu 2231

W dniach 18-21 maja br. odbyły się XV Regaty o puchar Gubernatora Dystryktu 2231, Memoriał Jacka Nankiewicza połączone z piknikiem żeglarskim. Organizatorem regat był RC Giżycko oraz IYFR Giżycko, a do wyścigu zgłosiło się osiemnaście załóg, w tym sześć jednostek z Litwy. Bazą regat był port Hotelu Europa, który był areną uroczystości otwarcia tej międzynarodowej imprezy. Wśród uczestników, którzy przystąpili do rywalizacji były załogi m.in. z Warszawy, Konstancina, Szczecina, Gdańska, Olsztyna, Bartoszyc, Grudziądza, i przedstawiciele gospodarzy – dwie ekipy z Giżycka. Duch żeglarstwa jest silnie obecny w RC Warszawa Konstancin, nic zatem dziwnego, że w do udziału w regatach zgłosiła się silna reprezentacja konstancińskiego Klubu! Nasz Klub reprezentowała prezydent Sylwia Mażulis, Jagoda i Marian Karolczakowie oraz zaprzyjaźniony z naszym Klubem, Maciej Kirmuć.

W uroczystości otwarcia imprezy wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych: zastępca burmistrza Giżycka Roman Łożyński, wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku Cezary Piórkowski oraz dowódca 15 GBZ gen bryg. Jarosław Gromadziński.

Formułę otwarcia regat wygłosił prezydent Rotary Club Giżycko Jacek Ciechanowicz.

Dobry wiatr i wspaniałe kompetencje regatowe reprezentacji RC Warszawa Konstancin zaowocowały II miejscem w regatach! O skali trudności niech świadczy fakt, iż pierwsze miejsce zajęła załoga z uznaną osobistością żeglarskiego świata – Piotrem Cichockim w składzie.

Żeglarskie spotkanie było okazją nie tylko do rywalizacji, ale przede wszystkim do wspaniałego, spędzonego w poczuciu jedności z żeglarską bracia czasu. Wieczorami rozbrzmiewały dźwięki szant i „morskie opowieści”, a blask ogniska jednoczył wszystkich, którym bliskie są ideały życia żeglarskiego, niejednokrotnie spójne z rotariańskimi.
Słowa gorącego podziękowania i najwyższego uznania przekazujemy Organizatorom tej imprezy – w naszej pamięci na długo pozostanie atmosfera tego wydarzenia. Mamy nadzieję wspólnie spotkać się (i powalczyć) na kolejnych regatach! Ahoj!