Kluby Rotary pomagają Ukrainie

6 kwietnia 2023 Projekty, Uncategorized

Podpisaliśmy umowę partnerską z klubem Rotary z Saint-Germain-en-Laye, która dotyczy działań pomocowych na rzecz Ukrainy. Reprezentanci klubu z Francji specjalnie przyjechali do Konstancina, by złożyć podpisy pod porozumieniem, natomiast pozostali członkowie uczestniczyli w spotkaniu online.

Rotary Saint-Germain-en-Laye przeznaczył środki finansowe na projekty związane z pomocą dla Ukrainy realizowane przez nasz klub. Cieszy nas współpraca z klubem francuskim, gdyż uzupełnia kontakty samorządów Konstancina i Saint-Germain-en-Laye, które trwają od ponad 30 lat.

Współpraca miast i stowarzyszeń miast bliźniaczych dotyczy wielu obszarów: samorządu, edukacji, wymiany młodzieżowej, sportu i kultury. Cieszy nas, że klub Rotary, działający w Konstancinie, dołączył do grupy samorządów i organizacji, działających w ramach obu zaprzyjaźnionych miast. We współpracy jest ogromna siła!

To porozumienie rozwija dotychczasową współpracę obu klubów oraz samorządów Gminy Konstancin – Jeziorna oraz miasta Saint – Germain -en -Laye.  Dzięki pomocy z Francji do Konstancina dotarły 22 tony darów dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce. Transport zawierał przede wszystkim środki higieniczne, leki, ubrania i żywność. Fundusze pozyskane dzięki francuskim przyjaciołom zostały przeznaczone na zakup artykułów medycznych, które dotarły do Krzemieńca i Lwowa.

Pod linkiem znajduje się podsumowanie naszej działalności w projekcie „Ukraina – Jesteśmy z Wami”

Działamy dalej, a to, co już udało się osiągnąć, dodaje nam siły i chęci do jeszcze większego zaangażowania.

Tekst: Jolanta Ciesielska
Opublikowała: Jagoda Karolczak