Rotariańskie Ogrody Sztuki z twórczością Jana Wołka

26 listopada 2023 Projekty, Uncategorized

Po raz kolejny zorganizowaliśmy charytatywne spotkanie ze sztuką, zwane „Rotariańskie Ogrody Sztuki”. W pięknych wnętrzach restauracji Las i Wino w Konstancinie odbyła się wystawa i aukcja prac znanego malarza i poety Jana Wołka.

Celem wydarzenia było pozyskanie funduszy dla wsparcia młodzieży i dzieci szczególnie uzdolnionych artystycznie z Polski i z Ukrainy w rozwijaniu ich pasji. Bardzo dziękujemy artyście za aukcję, ale także za przekazanie jednej pracy na realizację tego celu. Dzięki pozyskanym środkom będzie także możliwe sfinansowanie przez nasz klub dwóch stypendiów w ramach Rotariańskiej akcji stypendialnej, którą od kliku lat prowadzimy wspólnie z warszawskim klubem Fryderyk Chopin.

W czasie imprezy wystąpiła polsko-szwajcarska para śpiewaków operowych Magdalena Krzysztoforska (sopran) i David Beucher (tenor), którzy są członkami Klubu Rotary w Konstancinie. Informacje o artystach można znaleźć na ich stronie internetowej:

Oto kilka słów o artyście, który był głównym bohaterem Rotariańskich Ogrodów Sztuki:
JAN WOŁEK – artysta malarz, poeta, autor książek i około 3 000 piosenek, wykonywanych przez czołowych polskich artystów. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od siedemnastego roku życia żywo uczestniczył w tak zwanym ruchu studenckim. Zakładał pierwsze zespoły i kabarety. Wygrywał konkursy piosenki, w tym trzykrotnie Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich. Zawodowy artysta estradowy, członek ZAKR, ZAiKS, SPAM i ZPAP. Ma za sobą około 100 wystaw malarstwa, szereg wydanych płyt, koncertów estradowych. Jest autorem cyklicznych programów telewizyjnych, które prowadził. Odznaczony krzyżem Polonia Restituta za wybitne osiągnięcia w sztuce, a także
medalem Gloria Artis, wielkim medalem ZAiKSu i innymi wyróżnieniami. Stypendysta Japan Foundation Ministerstwa Kultury, Honorowy Kawaler Bractwa Gutenberga. Komisarz około 200 plenerów malarskich.

Tekst: Jolanta Ciesielska