Rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę

22 lutego 2023 Uncategorized

W imieniu członków naszego Klubu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w manifestacji naszej solidarności z walczącym i cierpiącym z powodu okrutnej wojny społeczeństwem ukraińskim.

Spotkajmy się 24 lutego (piątek) o godz. 18.00 przed KDK  „Hugonówką” (ul. Mostowa 15, Konstancin – Jeziorna)Jeśli tylko możecie przyjdźcie i przynieście ze sobą dowolne dzwonki. Proponujemy bowiem, by szczególnym atrybutem łączącym nas na tej manifestacji było dzwonienie. W określonym momencie zadzwonimy wspólnie we wszystkie przyniesione dzwony i dzwonki. To będzie dzwonienie o pokój, dzwonienie na alarm i dzwonienie przypominające, że wojna wciąż trwa i zbiera tragiczne żniwo. Na spotkanie można przynieść też palące się świeczki, które symbolizować będą pamięć o wszystkich ofiarach tej wojny.

Nie przewidujemy w czasie manifestacji przemówień i wystąpień poza odczytaniem krótkiego przesłania do ukraińskiego społeczeństwa. Uważamy, że większą wymową będzie nasza liczna obecność i dźwięk dzwoniących dzwonków, wyrażających nasze wsparcie, solidarność i żądanie pokoju dla Ukrainy. Podobne manifestacje będą tego dnia organizowane przez wiele innych klubów Rotary w Polsce, Europie i na całym świecie.

Bądźmy tego dnia razem i wyraźmy naszą solidarność.