Relacja z I KONSTANCIŃSKI PIKNIK ROTARIAŃSKI pod hasłem „STOP udarom mózgu”

4 października 2016 Piknik

Dnia 1.10.2016 r., na terenie Centrum Terapii Narządu Ruchu „Biały Dom” w Konstancinie odbył się I Konstanciński Piknik Rotariański zorganizowany przez Klub Rotary Warszawa Konstancin. Współorganizatorami pikniku była spółka akcyjna Uzdrowisko Konstancin Zdrój, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Stowarzyszenie „Udarowcy-Liczy się wsparcie” oraz firma Boehringer- Ingelheim.

Hasłem pikniku było „STOP udarom mózgu”.

W czasie pikniku w specjalnym namiocie przebadano bezpłatnie ponad 70 osób, którym zmierzono ciśnienie krwi, poziom glukozy we krwi oraz, gdy było to wskazane, wykonano badanie EKG.

Lekarze specjaliści na podstawie tych badań oceniali stopień ryzyka udaru mózgu oraz dawali stosowne zalecenia lekarskie.

W czasie pikniku rozdano ponad 200 zestawów informacyjnych o udarze mózgu.

Jednocześnie w samym „Białym Domu” prowadzone były wykłady na temat udaru mózgu, rehabilitacji poudarowej oraz profilaktyki.

Zaprezentowany został również stosowany w Centrum Terapii Narządu Ruchu „Biały Dom” egzoszkielet umożliwiający wspomaganie chodzenia u osób niemal całkowicie sparaliżowanych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również  wykład Pana Bartłomieja Borala, trenera rozwoju umysłowego i mistrza Polski w zapamiętywaniu. Pan Bartłomiej przekonywał do ćwiczenia mózgu w celu polepszenia pamięci i zdolności kojarzenia, jako profilaktyki przed ewentualnym udarem.

Po pikniku, dla organizatorów, sponsorów i przyjaciół Klubu, którzy udzielili wsparcia dla akcji „STOP udarom mózgu”, w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” odbył się charytatywny koncert Waldemara Malickiego.

Za zebrane od darczyńców środki zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny, który zostanie poprzez Stowarzyszenie „Udarowcy- Liczy się wsparcie” przekazany osobom po udarze.