Mamy trzech zagranicznych studentów

12 grudnia 2018 Projekty, Uncategorized

studenci wymiany rotariańskiej

W roku szkolnym 2018 – 2019 pod opieką Klubu Rotary Warszawa Konstancin jest trójka studentów z wymiany młodzieżowej Rotary: Zara z Kanady, Kai z Japonii i Joao z Brazylii.

Zostały już przez studentów przedstawione prezentacje na temat krajów, z których przyjechali, obejrzeliśmy zdjęcia rodzin, przyjaciół, poznaliśmy ich zainteresowania.

To już druga grupa młodzieży z wymiany studenckiej w naszym młodym Klubie. Wciąż mamy kontakt z czwórką młodzieży z ubiegłego roku: z Amy i Stevenem z Tajwanu, Abby z USA i Romy z Chile. Dla zagranicznych studentów Rotary mieszkających w Warszawie został zorganizowany program zajęć w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w tym intensywny kurs języka polskiego. Po rocznym pobycie w Polsce i mieszkaniu z polskimi rodzinami, nasi studenci z reguły potrafią całkiem dobrze porozumiewać się po polsku.

Wymiana młodzieży w ramach Rotary to także poznawanie kraju, jego historii i tradycji. Nasi podopieczni biorą udział w spotkaniach i wyjazdach integracyjnych, specjalnie przygotowanych w taki sposób, by odnieść jak najwięcej korzyści.