I KONSTANCIŃSKI PIKNIK ROTARIAŃSKI pod hasłem „STOP udarom mózgu”

22 września 2016 Piknik

Klub Rotary Warszawa Konstancin 1 października 2016 r. organizuje: I KONSTANCIŃSKI PIKNIK ROTARIAŃSKI pod hasłem „STOP udarom mózgu”. Piknik we wspaniałej scenerii ogrodu Centrum Terapii Narządu Ruchu „Biały Dom” i sąsiadującego z nim Parku Zdrojowego będzie trwał od godz. 10.00 do 14.00.

O godz. 14.30, w sąsiadującym z “Białym Domem”, Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” odbędzie się koncert naszego klubowego kolegi, znakomitego pianisty i artysty estradowego WALDEMARA MALICKIEGO.

Wejściówkę na ten koncert może otrzymać każdy, kto przekaże w formie darowizny min. 30 zł. na sprzęt rehabilitacyjny, który chcemy przekazać osobom po udarze mózgu. Koncert ten bowiem jest podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy wspierają nasza akcję.

Zapraszamy Was zarówno na piknik, jak i na koncert. Darowizny możecie wpłacać na konto RC Warszawa City: nr konta 89150012721212700114700000, bądź gotówką w czasie pikniku.

Ponieważ ilość wejściówek jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację mailową za pomocą formularza kontaktowego.

Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM PIKNIKU

10.00

Rozpoczęcie wykonywania bezpłatnych badań pomocnych w ocenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu (ciśnienie krwi, poziom glukozy we krwi, EKG).

Badania będą prowadzone przez cały czas trwania pikniku, do godz.14.00, w specjalnym namiocie ustawionym przed „Białym Domem”. W przypadku nieprawidłowych wyników, każdy z badanych będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę lekarza specjalisty

11.00

Prelekcja w „Białym Domu” pt. Co trzeba wiedzieć o udarze mózgu – dr Paweł Leśniewski, ordynator w Szpitalu Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie-Jeziornie

11.45

Prelekcja nt. rehabilitacji i opieki po udarze – Sebastian Szyper i dr n. med. Mariusz Baumgart, Stowarzyszenie Udarowcy-Liczy się wsparcie

12.30

Prezentacja egzoszkieletu stosowanego w nowoczesnej rehabilitacji poudarowej – Krzysztof Jęz, Centrum Terapii Narządu Ruchu „Biały Dom” Uzdrowisko Konstancin – Zdrój

13.15

Prelekcja w „Białym Domu” pt. Jak trenować mózg, aby zmniejszyć skutki ewentualnego udaru – Bartłomiej Boral, trener rozwoju umysłowego, mistrz Polski w zapamiętywaniu

Podczas trwania pikniku, oprócz dużej porcji wiedzy merytorycznej, Klub Rotary, władze gminy i sponsorzy imprezy przygotowują wiele innych atrakcji dla odwiedzających gości.