Galopujące mustangi na Ogrodach Sztuki 2018 Klubu Rotary Konstancin

17 września 2018 Projekty

Prace wystawione na licytację

Rotariańskie Ogrody Sztuki już po raz drugi zostały zorganizowane przez Klub Konstancin w Pałacu Cafe&Rest. Fundusze zebrane podczas aukcji prac Bogusława Lustyka przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin.

Artysta przeznaczył na aukcję 13 prac, w tym obrazy – akryle, pastele, serigrafie i rzeźby. Jak mówił sam artysta podczas spotkania w Konstancinie, różnorodność technik artystycznych wynika z jego ciekawości sztuki i chęci poszukiwań i rozwoju artystycznego. Wszystkie prace wystawione na aukcji przedstawiały konie. To jeden z ulubionych tematów Bogusława Lustyka, który ponad 20 lat spędził w Stanach Zjednoczonych i chętnie malował galopujące mustangi widziane w Arizonie, czy sceny związane z wyścigami konnymi. Zaprojektował nawet oprawę plastyczną Kentucky Derby i jako drugi artysta w 125. letniej historii tego wyścigu został uhonorowany tytułem Oficjalnego Artysty Kentucky Derby.

Ciekawy cykl grafik wystawionych na aukcji to serigrafie z 1994 roku oparte na ilustracjach wykonanych wcześniej przez Bogusława Lustyka do zbioru poezji pt. „O TY, PIĘKNO KONIA”. Artysta dostosował ilustracje do techniki serigrafii.

Bogusław Lustyk zajmuje się malarstwem, rzeźbą i grafiką użytkową. W swojej sztuce pozostaje wierny atmosferze polskiej szkoły plakatu. Brał udział w ponad 80. indywidualnych i grupowych wystawach plakatu i malarstwa, za swoją twórczość zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień.

Goście II Rotariańskich Ogrodów Sztuki, organizowanych przez Klub w Konstancinie, dopisali świetnie. Aukcja prac artysty zakończyła się sukcesem, za co wszystkim licytującym ogromnie dziękujemy.

Dziękujemy również doskonałym muzykom za oprawę muzyczną podczas spotkania: Waldemarowi Malickiemu za koncert fortepianowy oraz Jerzemu Cieślawskiemu, który zaśpiewał kilka pięknych ballad i pieśni ze swojego repertuaru.

Ogromne podziękowania należą się również sponsorom: firmie Konica Minolta za druk katalogu artysty, firmie Dobre Wina za przepyszne wina oraz Sante Spa za ufundowanie czterech  zaproszeń dla uczestników spotkania na wizytę w Day Spa.