Bilirubinometry dla dzieci Ukrainy

10 maja 2022 Projekty, Uncategorized

Za kwotę 44 496 zł zakupiliśmy dwa elektroniczne bilirubinometry do bezinwazyjnej oceny żółtaczki u noworodków i niemowląt.

Zakupu tych urządzeń dokonaliśmy z funduszy własnych oraz przekazanych nam  przez zaprzyjaźniony Rotary Club Saint Germain (Francja) oraz  Rotary Club Voorburg Vliet (Holandia).

W obecnej wojennej sytuacji w Ukrainie takie urządzenia pełnią niezwykle pomocną funkcję, gdyż są przenośne i nie wymagają pobierania krwi i analiz laboratoryjnych.

Z prośbą o pomoc w zakupie tych urządzeń zwrócił się do nas ukraiński Rotary Club Lviv Center.

Urządzenia będą wykorzystywane na terenach szczególnie dotkniętych rosyjską agresją: Czerkasach, Połtawie i Odessie.

Zamierzamy nadal zbierać fundusze na sprzęt medyczny przeznaczony dla szpitali ukraińskich i to jest celem organizowanego koncertu charytatywnego 4 czerwca, na który serdecznie zapraszamy.