Pomoc Ukrainie trwa

1 kwietnia 2022 Projekty

Dzięki współpracy naszego Klubu z partnerskim Klubem Rotary Saint -Germain -en -Laye z Francji oraz dzięki współpracy samorządów Gminy Konstancin – Jeziorna oraz miasta Saint – Germain -en -Laye udało się pozyskać dary rzeczowe oraz środki finansowe dla Ukrainy. Dzięki pomocy z Francji do Konstancina dotarły 22 tony darów dla uchodźców z Ukrainy. Transport zawierał przede wszystkim środki higieniczne, leki, ubrania i żywność. Dary te zostały przewiezione do kilku punktów pomocowych w Warszawie, a przede wszystkim do ośrodka uchodźców w Tomicach oraz do punktu w Konstancinie przy ulicy Sobieskiego.

Zaś fundusze pozyskane dzięki francuskim przyjaciołom zostały przeznaczone na zakup artykułów medycznych, które już dotarły do Krzemieńca i Lwowa. Należy wyraźnie podkreślić, że dary te zostały zawiezione na Ukrainę osobiście przez członka naszego klubu i jego rodzinę, co było szczególnym wyzwaniem podczas działań wojennych.

To na pewno nie koniec współpracy miast i klubów Rotary. Dziękujemy Stowarzyszeniu Współpracy Miast Bliźniaczych Konstancin Jeziorna i Saint -Germain -en -Laye oraz tamtejszemu Klubowi Rotary. Razem możemy zdziałać więcej!