Młodzieżowa wymiana studencka

26 sierpnia 2018 Projekty

Klub Rotary Warszawa Konstancin działa dopiero dwa lata, ale już mieliśmy okazję przez niemal rok gościć czworo studentów w ramach młodzieżowej wymiany studenckiej. Romy z Chile, Amy i Steven z Tajwanu oraz Abby z USA dostarczyli nam wielu miłych przeżyć, ale również i wyzwań. Nasi studenci uczęszczali do liceum ogólnokształcącego w Piasecznie, uczyli się języka polskiego, poznawali naszą historię i kulturę, zwiedzali Polskę i Europę. Chętnie włączali się również w prace naszego klubu. Zarówno studentom, jak i goszczącym ich rodzinom trudno się było rozstać, ale teraz czekamy już na kolejnych studentów, tym razem z Japonii i Kanady.

Jak ważnym przeżyciem dla młodego człowieka jest rotariańska wymiana studentów, przeżyciem, które może wpłynąć na wybory osobiste czy zawodowe, opowiedziała nam Dominika, nasz gość na jednym ze spotkań klubowych. Dominika uczestniczyła w wymianie studenckiej w latach 2008/2009, wyjeżdżając do Meksyku. Właśnie ten wyjazd miał ogromne znaczenie w wyborze jej zawodu oraz miejsca do życia. Obecnie mieszka i pracuje jako archeolog w Peru.