Finał Koncertu Charytatywnego – czek na 9000€

1 kwietnia 2022 Uncategorized

Klub nasz jest mocno zaangażowany w pomoc dla uchodźców z Ukrainy i aktywnie szuka wsparcia finansowego dla swoich działań. Z pomocą przyszedł siostrzany klub rotariański z Holandii w Voorburgu, który zorganizował koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy przeznaczonych na akcje pomocy dla Ukrainy.

Spotkaniu przyświecała idea „Pomóżmy tym, którzy pomagają”.

Na scenie wystąpił zespół złożony z muzyków z Rosji, Polski i Ukrainy, którzy przedstawili bogaty i różnorodny program muzyczny ze swoich ojczystych krajów. Nawet w czasach wojny muzyka łączy i buduje przyjaźnie, a ostatecznie pokój. Główni wykonawcy to Inez Popko  z Polski (flet), Nadia Askarova z Rosji (fortepian) i Katja Dirven-Ditchenko z Ukrainy (wiolonczela).

Koncert był transmitowany przez lokalną telewizję. Na działania pomocowe naszego klubu udało się zebrać 9 tysięcy euro. Symboliczny czek odebrał Piotr Samerek – zastępca ambasadora Polski w Hadze. Pieniądze trafią na klubowe konto i będą przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

Dziękujemy! Działamy nieustannie!