PRZEKAZANIE SŁUŻBY PREZYDENCKIEJ NA KADENCJĘ 2018/2019

26 sierpnia 2018 Zarząd Klubu
Przekazanie służby prezydenckiej 2018/19.

Przekazanie służby prezydenckiej na kadencję 2018/19. (21.06.2018 r., Dwór Konstancin)

Nowym Prezydentem Klubu Rotary Warszawa – Konstancin na kadencję 2018/19 został Andrzej Cieślawski.

Członkowie i sympatycy Klubu spotkali się w Dworze Konstancin, by uczestniczyć w przekazaniu służby na lata 2018/2019. Magdalena Helwing, która sprawowała funkcję Prezydenta w kadencji 2017/2018 przekazała służbę Andrzejowi Cieślawskiemu.

Magdalena Helwing podsumowała rok swojej prezydentury przedstawiając projekty realizowane przez klub. Przede wszystkim były to działania związane z edukacją dzieci z kilku wybranych domów dziecka, którym przekazaliśmy interaktywne zestawy do nauki języka angielskiego (tzw. projekt Good Start). Zorganizowaliśmy cykl zajęć związanych z edukacją muzyczną oraz wycieczkę do Warszawy dla ponad 150. dzieci, które mogły m.in. odwiedzić Stadion Narodowy czy Centrum Nauki Kopernik. Ponadto organizowane były pikniki z cyklu „Stop udarom mózgu”, czy spotkania muzyczne dla pensjonariuszy Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Właśnie na te działania dla najmłodszych i dla seniorów Klub Rotary Warszawa Konstancin zbierał fundusze podczas Rotariańskich Ogrodów Sztuki i aukcji obrazów Rafała Olbińskiego oraz podczas II Rotariańskiego Balu w Konstancinie.

Po raz pierwszy nasz klub uczestniczył w młodzieżowej wymianie studentów opiekując się czterema młodymi osobami z Tajwanu, USA i Chile.

Miłym akcentem podsumowania służby było wręczenie każdemu z członków klubu imiennych podziękowań i zestawu zdjęć związanych z najważniejszymi wydarzeniami z całego roku.  Podziękowania otrzymali również przedstawiciele Rotaractu Warszawa Victory, którzy swoją pracą w kadencji 2017/2018 wspierali nasze działania.

Nowy Prezydent, Andrzej Cieślawski przedstawił motto swojej kadencji i jednocześnie motto Rotary na najbliższy rok – „Bądź inspiracją”. Każdy z nas może inspirować innych do działania i każdy z członków Klubu powinien być zaangażowany w służbę.

Spotkanie zakończyła uroczysta kolacja.  Dziękujemy naszym sympatykom i przyjaciołom za gratulacje i wsparcie i mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli na was liczyć.