Jakub Urban – student wymiany Klubu Rotary Konstancin 2017/2018 – Polska/Francja – wziął udział w biegu maratońskim.

29 sierpnia 2018 Projekty, Uncategorized
Jakub Urban

Jakub Urban wraz ze swym „host Tatą” Vincentem

Jakub Urban – student wymiany międzynarodowej RYE 2017/2018 Polska – Francja Quimper, wraz ze swoim „Host Tatą” Vincentem, wziął udział w biegu maratońskim na pełnym dystansie 42,195 km.

Jest to jego ogromne osiągnięcie, gdyż nigdy wcześniej nie biegał na dystansach dłuższych niż 20 km – mówi Teresa Sendor z RC Warszawa Konstancin – tym bardziej wyjątkowe, że data maratonu – 6 maja 2018 roku – zbiegła się z datą osiemnastych urodzin Kuby.

Do Pragi pojechała również kibicować Kubie studentka wymiany RYE z RCWarszawa Konstancin – Romina Vega z Chile.

„Volkswagen Prague Marathon” jest jedną z najważniejszych imprez na światowej mapie biegów. Charakteryzuje go piękna trasa wzdłuż Wełtawy i Starego Miasta oraz perfekcyjna organizacja. Jest jednym z biegów w ramach programu Run Czech, którego założeniem jest  zachęcanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. To życiowe osiągnięcie Jakuba jest kolejnym dowodem na to, jak cennym  i motywującym doświadczeniem jest uczestnictwo w programie Rotariańskiej Wymiany Młodzieży, który prowadzi Rotary Klub Konstancin.

GRATULACJE KUBA! Jesteśmy z Ciebie dumni!