STOP udarom mózgu

II Piknik Rotariański – STOP UDAROM

6 września 2017 Klubowe zwyczaje, Piknik, Zaproszenie

Podobnie jak w roku ubiegłym Klub Rotary Warszawa Konstancin organizuje Konstanciński Piknik Rotariański pod hasłem „STOP udarom mózgu”.

16 września 2017 roku (sobota) w godz. od 13.00 do 17.00 na terenie Centrum Terapii Narządu Ruchu Biały Dom, ul. Mostowa 5 w Konstancinie- Jeziornie oraz w Parku Zdrojowym koło „Hugonówki” oprócz rozrywek piknikowych będzie można bezpłatnie wykonać badania niezbędne do oceny ryzyka wystąpienia udaru mózgu, a więc pomiar ciśnienia krwi i poziomu cukru.

Podczas imprezy będą również rozdawane materiały i prowadzone wykłady uświadamiające o tym, jak wielkim problemem jest udar mózgu, jak można zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia, a także jak rozpoznawać jego wczesne symptomy.

W czasie pikniku będą również propagowane działania Fundacji DKMS na rzecz poszerzenia bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego dla chorych na białaczkę oraz Fundacji Krewniacy zachęcającej do honorowego oddawania krwi.

Przez cały czas pikniku będą dostępne dla najmłodszych atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni i zamków.

Będą rozdawane bezpłatne materiały i upominki edukacyjne propagujące zdrowy styl życia.

W czasie pikniku rozegrany zostanie turniej o puchar Klubu Rotary Warszawa Konstancin w konkurencji nazwanej „Piłkarzyki”. Jest to bowiem gra analogiczna do popularnej gry planszowej, ale z zawodnikami, którymi są prawdziwi ludzie.

Każdy może być zawodnikiem, nieważna płeć czy wiek.

Drużyny liczą po 5 osób. Chętnych do wzięcia udziału w turnieju zapraszamy do zgłaszania się pod adresem: jaroslaw.mika@konstancinrotary.pl.

W czasie pikniku będą zbierane fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych po udarze. Sprzęt ten zostanie przekazany chorym, którymi opiekuje się stowarzyszenie „Udarowcy – Liczy się wsparcie”.

Osoby, które będą chciały wspomóc tę akcję będą mogły zakupić „cegiełki” w cenie 30 zł. Już jedna zakupiona „cegiełka” będzie uprawniać do wstępu na koncert po zakończeniu pikniku, około godziny 17.30 w sali widowiskowej KDK „Hugonówka”

RELACJA VIDEO: